Новак Джокович триумфира във финала на заключителния за годината турнир на АТП в Лондон. Сърбинът победи със 7:6 7:5 Роджър Федерер (Швейцария) в среща продължила два часа и 14 минути.

25-годишният Джокович затвърди първата си позиция в световния мъжки тенис и осуети надеждата на швейцареца за спечелването на седма титла в последния турнир за годината.

Мачът между първия и втория в световната ранглиста предложи всичко, което желаеха зрителите в препълнената зала "О 2" в Лондон. Федерер започна много силно и поведе с 3:0. Джокович заигра най-добрия си тенис и спечели 5 от последвалите 6 гейма, като поведе с 5:4. Така се стигна до тайбрек, който също предложи невероятни отигравания и вкрайна сметка Ноле се ноложи с 8:6.

Втората част започна отново с по-добра игра на Федерер, който успя да пробие съперника си и стигна до 5:3 гейма, с което всички очакваха трети решителен сет, но Джокович отново демонстрира най-доброто от себе си в най-важните моменти от двубоя като спечелс 4 поредни гейма и с това триумфира за втори път в турнира на 8-те най-силни тенисисти след 2008 г.

От наградният фонд на настоящето издание, който бе 5,5 мииона долара Джокович спечели сумата от 1,76 милиона долара.