Защитаващият титлата си Анди Мъри се класира за полуфиналите на турнира по тенис в Токио с награден фонд 1,28 милиона долара. Британецът, поставен под номер 1 в основната схема, победи трудно с 6:2, 3:6, 6:2 срещу Станислас Вавринка, демонстрирайки отлична игра на форхенд.

Това е първи турнир за Мъри, който спечели титлата на Откритото първенство на САЩ през септември.

В събота на полуфиналите Анди Мъри ще срещне номер 6 в схемата Милош Раонич от Канада, който надигра драматично третия поставен Янко Типсаревич (Сърбия) с 6:7 (2), 6:2, 7:6 (7) в среща, продължила 2 часа и 45 минути.

В друг от четвъртфиналите номер 2 в основната схема Томаш Бердих (Чехия) ще срещне представителя на домакините Кей Нишикори. Последният полуфиналист на турнира в Токио ще бъде определен от мача между Маркос Багдатис (Кипър) и Дмитрий Турсунов (Русия).