Реал Сосиедад победи Атлетик (Билбао) като гост с 3:1 и така спечели беското дерби от 25-ия кръг на испанското първенство. Така тимът се изкачи на пето място в класирането с 40 точки.

Това бе 132-и мач между двата тима. През първия половин час Атлетик бе по-добрият отбор и в 30-ата минута Гомес.Перес откри, възползвайки се от груба грешка в отбраната на съперника. Само четири минути по-късно обаче Антоан Гризман изравни. След почивката контрите на Реал ставаха все по-опасни и логично се стигна до ново попадение. Агирече направи 2:1 за Реал Сосиедад в 64-ата минута. Вела оформи крайното 3:1 в 76-ата минута.

Така положението на Атлетик се усложни. Тимът загуби последните си три мача с голова разлика 1:8.