Реал (Мадрид) победи последния в класирането Бетис с 5:0 като гост в мач от 20-ия кръг на Примера дивисион. Така столичани се изравниха с лидерите във временното подреждане Барселона и Атлетико (Мадрид), които обаче имат мач по-малко.

Началото на головото шоу на "Бенито Виямарин" в Севиля даде носителят на "Златната топка" Кристиано Роналдо още в 10-ата минута с изключително красив гол, дошъл след мощен шут на скорост.

В 25-ата минута пък Гарет Бейл удвои преднината на Реал след перфектно изпълнение на пряк свободен удар, а секунди преди края на първото полувреме Карим Бензема докара нещата до 3:0 след отлична асистенция на Модрич.

След почивката Анхел ди Мария покачи на 4:0 с далечен бомбен шут по тревата от над 35 метра, който влетя в долния десен ъгъл на вратата, а крайното 5:0 оформи влезлият като резерва Алваро Мората след подаване на Роналдо, който му асистира със задна ножица.