С малко нестандартен титулярен състав Реал (Мадрид) стигна до обрат и победа с 5:2 в домакинството си на Майорка от 28-ия кръг на испанското първенство.

Кака, младокът Мората и Модрич получиха шанс да започнат мача, а пък Пепе се наложи да заиграе като халф във формацията на Моуриньо в тази среща. Постепенно в хода на мача португалецът все пак пусна в игра тези, които по-често са сред титулярите му като Йозил и Шаби Алонсо.

В този състав Реал не започна много добре мача и на почивката дори губеше в резултата.

Гостите от Балеарските острови обаче излязоха много амбицирани на "Бернабеу" още в 6-ата минута след центриране на Джовани дос Сантос, Емилио Нсуе с глава откри резултата.

В 15-ата минута мадридчани успяха да изравнят, след като Пепе изведе Игуаин очи в очи с вратаря Ауате и аржентинецът реализира за 1:1.

Още по-бързо обаче Майорка успя да възстанови преднината си. В 21-ата минута след центриране от ъглов удар домакините допуснаха втори гол с глава, като този път той бе дело на Алфаро.

Реал все пак бързо успя да обърне резултата, но това се случи през второто полувреме в рамките на само шест минути. В 51-ата минута Кристиано Роналдо за пореден път в последно време показа, че значително е подобрил играта си с глава и реализира с неспасяем и много точен удар след центриране от корнер.

Модрич е в прегръдките на съотборниците си след страхотния си гол.

Само три минути по-късно Лука Модрич вкара гола на вечерта. Лошо изчистена топка от футболистите на гостите попадна в хърватина, който си пое и с бомбен шут от над 20 метра вкара за 3:2. "Белите" бързо затвърдиха обрата и още в 57-ата минута Игуаин завърши хубава атака за 4:2.

Крайният резултат бе оформен в самия край на срещата. Шаби Алонсо изведе Игуаин отляво, аржентинецът върна към непокрития Бензема, за когото остана лесната задача да вкара от няколко метра за 5:2.

В класирането Реал (Мадрид) е на 2-ро място с 61 точки, 10 по-малко от лидера Барселона, който е и с мач по-малко. Майорка остава на най-горното място -18-о, в зоната на изпадащите с 24 точки, на 2 от 17-ия Сарагоса.