Реал (Мадрид) се класира за осминафиналите на Купата на Краля след победа с 2:0 над третодивизионния Олимпик (Шатива) в мач-реванш от турнира.

Така след 0:0 в първата среща столичани продължават напред.

Хавиер Ияраменди взриви трибуните на "Сантяго Бернабеу" в 16-ата минута, когато даде аванс на Реал след отличен пас на Хесе.

В 27-ата минута пък футболист на гостите игра с ръка в наказателното си поле и от отсъдената дузпа Анхел ди Мария направи 2:0 и успокои съотборниците си.

Севиля пък изненадващо отпадна след домакинска загуба с 0:2 от Сантандер. Възпитаниците на Унай Емери бяха спокойни след победата си с 1:0 като гост в първата среща, но лидерите в Сегунда не се предадоха и триумфираха на "Рамон Санчес Писхуан". Точни за гостите бяха Мигелес в 63-ата и Коне в 90-ата минута.