Втородивизионният Лас Палмас стигна до престижно равенство 1:1 срещу Бетис в първи мач от осминафиналите за купата на Испания. Това обаче дава аванс на тима от Севиля, който е домакин в реванша, насрочен за 10 януари.

След нулево първо полувреме, отборът на Бетис успя да открие резултата в 67-ата минута. Автор на попадението за 0:1 стана 31-годишният нападател на тима Рубен Кастро, който вкара своя гол номер 52 с екипа на "зелено-белите". Техният аванс обаче не се задържа дълго, защото нигериецът Макоули Крисантъс изравни за Лас Палмас само пет минути преди края и запази шансовете на своя тим за класиране на четвъртфиналите.

В друг мач за купата на Краля, Сарагоса победи драматично с 1:0 в гостуването си срещу Леванте. Единственото попадение падна във втората минута на добавеното време, когато точен беше Аранда.