Атлетико (Мадрид) се изравни с Барселона на върха на класирането в испанското първенство. Тимът постигна минимален успех над Реал Сосиедад с 1:0 в двубой от осмия кръг на испанското първенство.

Така "дюшекчиите" вече са с 22 точки, колкото има и лидера Барселона. Реал остава на 14-о място с 9 точки. Единственото попадение в двубоя бе дело на звездата на гостите Фалкао и падна в 89-ата минута. Вече се виждаше как срещата завършва 0:0, когато Фалкао реализира и попадна в прегръдките на съотборниците си за пореден път.

Иначе Атлетико владееше инициативата през целия мач, но футболистите на Реал показаха, че имат качества и умело бранеха вратата си. Само минута не им достигна, за да спечелят точката.