Бетис прекъсна серия от три поредни загуби като гост, след като измъкна равенство 3:3 срещу Реал Сосиедад в Сан Себастиан в мача от 26-ия кръг на футболното първенство на Испания.

Севилци останаха на седмо място в класирането с 40 точки. Домакините пък записаха девети последователен мач без поражение на "Аноета" и с точка повече заемат шестата позиция в подреждането.

Реал Сосиедад започна по-добре. В средата на първата част Антоан Гриезман беше изведен в чиста позиция от Шаби Прието и френският нападател на домакините прати топката в мрежата на Адриан Сан Мигел с хубав удар от границата на наказателното поле, но попадението беше отменено заради засада, въпреки че телевизионните повторения показаха, че такава няма.

В 29-ата минута Карлос Вела центрира от корнер отляво и Иманол Агирече засече с глава, но нацели лявата греда на вратата на Адриан. При последвалата бърза контраатака Джоел Кембъл напредна от дясно и подаде към непокрития в центъра Хорхе Молина, който овладя и от 7-8 метра прати топката в мрежата.

В 49-ата минута гостите от Севиля изненадващо нанесоха втори удар. След дълъг пас пред наказателното поле защитникът Микел Гонсалес и вратарят Клаудио Браво не се разбраха и Дорлан Пабон се възползва, за да направи 2:0 с удар отблизо.

Реал Сосиедад успя бързо да се върне в мача. В 51-ата минута Алберто де Ла Бея центрира по тревата отляво, защитниците на Бетис не успяха да изчистят добре, Агирече свали с глава към непокрития Вела, който със силен удар от десетина метра намали на 1:2. Пет минути по-късно късо изпълнение на корнер Вела центрира от ляво и непокритият Иниго Мартинес с глава от 7 метра изравни.

В 62-ата минута домакините дори стигнаха до пълен обрат. Капитанът Шаби Прието вкара от спорна дузпа, отсъдена за игра с ръка на Анхел Лопес.

Само четири минути по-късно Бетис изравни. Пабон беше изведен от резервата Рубен Кастро и с прецизен удар по диагонала от десетина метра направи 3:3.

До края и двата състава имаха шансове, но не успяха да реализират нов гол и мачът завърши наравно.