Барселона победи Виляреал с 2:1 в среща от 16-ия кръг на испанското първенство. В герой на мача се превърна Неймар, който вкара и двата гола за каталунците.

През тази седмица той записа общо пет гола - в Шампионската лига се отчете с хеттрик срещу Селтик.

Барса е на първо място в класирането, на три точки пред Атлетико (Мадрид), който обаче е с мач по-малко.

Неймар откри резултата от дузпа в 30-ата минута. Матео Мусачо обаче успя да върне интригата, след като се разписа в 48-ата минута. В 68-ата обаче Неймар отново бе в прегръдките на съотборниците си и донесе трите точки на своя тим.

В друга среща от кръга Райо Валекано загуби от Гранада с 0:2. Преди това Реал (Мадрид) завърши 2:2 като гост на Осасуна.