Барселона оглави класирането в Примера дивисион, след като победи с категоричното 4:1 Севиля в мач от 23-ия кръг на шампионата. Каталунците имат равен брой точки с големия си съперник Реал (Мадрид), който обаче е с по-лоши показатели.

Домакините откриха резултата в 15-ата минута чрез Алберто Морено, който се възползва от рикошет. Към средата на полувремето Барса започна да демонстрира типичната си игра.

В 34-ата минута Алексис Санчес с глава изравни, но останаха сериозни съмнения за засада. 10 по-късно Лео Меси направи обрата пълен. Малко след почивката аржентинецът се разписа отново, възползвайки се от асистенция на Андрес Иниеста.

Крайното 4:1 оформи Сеск Фабрегас в 88-ата минута.
Валядолид пък стигна до равенство 2:2 срещу Елче. Гостите откриха резултата на наводнения терен с попадение на Франсиско Короминас в 34-ата минута, а Мануел дел

Морал покачи аванса на гостите в 66-ата. Старши треньорът на домакините Хуан Игнасио Мартинес обаче направи решаваща рокада, като пусна на терена в 69-ата минута Умберто Осорио. Нападателят се отблагодари с два гола в рамките на следващите девет минути, с което беше оформено и крайното 2:2 на "Хосе Сория". Привлеченият от Левски Гари Родригес отново не попадна в групата на гостите. Точката остави Валядолид в зоната на изпадащите, докато гостите от Елче вече са на 12-о място в генералното класиране.

Осасуна пък победи Хетафе с 2:0 като домакин и се изкачи на пет точки от зоната на изпадащите в испанското първенство. Ориол Риера откри резултата в шестата минута, когато получи пас от Франсиско Силва и надбяга защитниците на Хетафе, за да прехвърли с едно докосване вратаря Мигел Моя.

Роберто Торес затвърди победата за Осасуна само две минути преди края, с което даде нова глътка въздух на своя тим в битката за оцеляване в Примера дивисион. Хетафе, който стигна само до едно положение за гол, пропиляно от Анхел Лафита с глава в 34-ата минута, е само с точка пред Осасуна.

Реал Сосиедад и Леванте пък не успяха да си отбележат гол.