Барселона постигна рутинна победа с 4:1 като гост на третодивизионния Картахена в първи мач от 1/16-финалите на турнира за купата на Испания.

Домакините изненадващо поведоха в резултата в 16-ата минута, когато нападателят Фернандо се измъкна в чиста позиция и преодоля Хосе Мануел Пинто.

Макар и без Лионел Меси, Андрес Иниеста и Шави Ернандес и с Неймар на резервната скамейка, каталунците контролираха мача и още до почивката стигнаха до обрат след попадения на Педро Родригес и Сеск Фабрегас.

Педро реализира втория си гол в мача четвърт час преди края, а в последната минута 18-годишната резервата Жан Донгу от Камерун се разписа при дебюта си за представителния отбор.

Новият треньор на Бетис Хуан Карлос Гаридо направи успешен дебют след победа с 2:1 над третодивизионния Леида като гост.

Вратарят на домакините Пау Торес получи червен картон още в петата минута за нарушение в наказателното поле, но резервата Фран Пералес спаси изпълнената от Хорхе Молина дузпа. Гостите получиха втора дузпа в 27-ата минута, която Жоан Верду реализира. Три минути преди почивката Молина се реабилитира за пропусна от бялата точка в началото и удвои.

Леида все пак запази минимална интрига за реванша, след като намали чрез Пере Мия в 57-ата минута.

Друг третодивизионен Алгесирас стигна до 1:1 срещу гостуващия Реал Сосиедад след изравнителен гол на Хесус Алфаро в 64-ата минута. Антоан Гризман беше дал аванс на участника в Шампионската лига пет минути по-рано.

С гол на Хайро Самперио отборът на Севиля стигна до успех с 1:0 като гост на третодивизионния Сантандер. Домакините не се възползваха от числения си превес, след като в 52-ата минута Коке получи червен картон.

С късен гол на Хавиер Акино в четвъртата минута на добавеното време Виляреал измъкна 2:2 като домакин на Елче в мача между двата съперника от Примера дивисион.

В друг сблъсък между два отбора от елита Валядолид и Райо Валекано завършиха 0:0.