Барселона очаквано не среща никакви затруднения в първия си мач от 1/16-финалите на турнира за Купата на Краля срещу Алавес и победи с 3:0. В реванша Барса е домакин, което значи, че на практика още след тази среща грандът си осигури участие в следващата фаза.

Каталунците играха без част от титулярите си, в това число и голямата звезда Лео Меси, но въпреки това с лекота победиха съперника си. Давид Вия откри резултата в 40-ата минута след асистенция на Андрес Иниеста, а през второто полувреме, в 51-ата минута, двамата си размениха ролите за 2:0.

Две минути преди края на редовното време Секс Фабрегас оформи крайното 3:0, след като засече с глава центриране в наказателното поле.

В друг мач от 1/16-финалите за Купата на Краля Валенсия натрупа два гола преднина, след като би Лагостера с 2:0 в първия мач. Жонас откри резултата в добавеното време на първото полувреме, а Нелсън Валдес удвои с гол в 68-ата минута.