Ювентус увеличи преднината си на върха в италианската Серия А, след като се наложи с 3:0 като домакин над Аталанта.

"Бианконерите" решиха двубоя само за 27 минути, в които реализираха и трите си попадения. Ощв във втората минута Вучинич, откри резултата. Пирло удвои в 14-ата минута, а Маркизио направи резултата класически в 27-ата минута.

Така Ювентус събра 41 точки и вече има аванс от 7 точки пред втория Интер, който вчера загуби от Лацио. Трети в класирането е Наполи с 33 точки, който по-късно тази вечер приема Болоня.

Фиорентина се изкачи на пета позиция, след категорична победа над гостуващия Сиена с 4:1. За "виолетовите" два гола реализира Лука Тони, а по едно попадение добавиха Писаро и Акуилани. Почетното попадение за гостите реализира Реджиналдо.

Милан също се наложи с 4:1 като домакин на Пескара в деня на 113-ата годишнина от създаването на клуба.Интересното в този двубой бе, че гостите си отбелязаха два автогола. За "росонерите" точни бяха Ночерино и Ел Шараауи, Абрускато и Джонатас се разписха в собствената си мрежа. Почетното попадение за Пескара реализира Терлици.

Рома изненадващо загуби гостуването си на Киево с 0:1. Единственото попадение в срещата отбеляза Пелисиер в 87-ата минута.