Рома победи Дженоа с 3:1 в последния мач от 27-ия кръг на Серия "А".

Успехът позволи на "вълците" да запазят дистанцията от първите 6 отбора във временното класиране и така да запазят и шансовете си за атакуване на местата, даващи право на участие в евротурнирите през следващия сезон.

Франческо Тоти откри резултата в 16-ата минута от дузпа, но малко преди края на първото полувреме Дженоа изравни, след като Бурдисо фаулира Марко Бориело в наказателното поле. От отсъдения 11-метров наказателен удар бившият нападател на Рома реализира срещу бившия си тим за 1:1.

След почивката обаче младокът Алесио Романьоли върна преднината на столичани с гол в 58-ата минута, а крайното 3:1 фиксира влезлият като резерва Симоне Перота.

Гостите доиграха последните 11 минути с човек по-малко, след като Юрай Куцка получи втори жълт картон и напусна терена.

Така Рома продължава да заема 7-а позиция с актив от 43 точки, докато Дженоа е 17-и с 26 пункта.