Рома победи Фиорентина с 4:2 и се изравни с "виолетовите" и Лацио на 4-ата позиция във временното класиране на Серия "А".

С два гола за столичани се отличи капитанът Франческо Тоти, а това бе четвърти пореден успех за "вълците" в италианското първенство. Фиорентина пък няма победа вече трети пореден мач.

Панайотис Тахцидис откри резултата още в 7-ата минута в полза на Рома, но Факундо Ронкаля изравни в 14-ата след неуспешен опит за изкуствена засада на защитата на домакините.

Само пет по-късно обаче Франческо Тоти направи 2:1, а в продължението на първото полувреме покачи на 3:1.

Още в първите секунди на втората част Мунир Ел Хамдауи върна едно попадение за гостите от Флоренция, които се втурнаха в търсене на трети изравнителен гол.

Влезлият като резерва Пабло Освалдо обаче реши всичко в 89-ата минута, когато оформи крайното 4:2 в полза на Рома.