Марио Балотели дебютира по блестящ начин за Милан и донесе победата на новия си отбор с 2:1 срещу гостуващия Удинезе от 23-тия кръг на Серия А.

Дошлият от Манчестър Сити реализира и двете попадения за "росонерите”, второто от които в последната минута от дузпа, която обаче бе изключително спорна.

СуперМарио безспорно бе най-добрият на терена и особено се изяви през първото полувреме на срещата. Още в 30-ата секунда той се опита да вкара първия си гол, но той все пак дойде в 25-ата минута. Тогава Ел Шаарауи бе изведен отляво, почти от аутлинията подаде в наказателното поле и Балотели майсторски засече топката за 1:0.

Така Балотели вкара първия гол.

Три минути по-късно Балотели отправи техничен удар от разстояние, който принуди вратаря на гостите Падели да показва класа. Новата звезда на Милан бе в основата на още една опасност пред вратата на съперника, като пусна прекрасен извеждащ пас към Ел Шаарауи, която обаче не завърши с гол.

През второто полувреме обаче ситуацията на терена коренно се промени. Удинезе започна да играе доста по-добре и бързо стигна до изравняване. То дойде в 55-ата минута с попадение на Джампиеро Пинци.

"Бианконерите” доста добре пресираха домакините и това принуди Масимилиано Алегри да пусне цялата си нападателна мощ и Милан заигра с четирима нападатели. Така "росонерите” притиснаха съперника стигнаха до няколко възможности за гол, като най-близо до отбелязването му бе М’Байе Нианг в 78-ата мин., но нацели напречната греда с мощен шут.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

И когато изглеждаше, че срещата ще завърши наравно, в третата минута от дадените три добавено време реферът Паоло Валери отсъди много спорна дузпа след намеса на Орто срещу Ел Шаарауи.

Съвсем естествено Балотели взе топката в своите ръце, макар и измествайки Робиньо, изпълни дузпата и реализира победния гол за 2:1.

С успеха Милан вече е в зона Шампионска лига и заема 4-то място с 40 точки, измествайки по голова разлика градския съперник Интер. Удинезе остава 9-и с 33 т.

Феновете на Милан приеха радушно новата си звезда.