Наполи съсипа Рома с 4:1 в дербито на 19-ия кръг на италианското първенство. Неаполитанците излязоха на трето място във временното класиране на Серия "А". Едисон Кавани се отчете с хеттрик във вратата на римляните и вече има 16 гола от началото на сезона.

Домакините започнаха в бързо темпо и Кавани отбеляза първия гол още в четвъртата минута на двубоя. След това футболистите на Земан изравниха играта. В началото на втората част Наполи обаче поведе с 2:0.

Кавани отново разстреля вратаря на "вълците". Отново той направи 3:0, след като бе изпуснат от защитата на гостите. В 72-ата минута Пянич намали на 1:3, но това бе слаба утеха за Рома. Маджо в последната минута оформи крайното 4:1 и затвърди разгромния успех на домакините.