Лацио се препъна по пътя си към евротурнирите, след като падна 0:1 от Удинезе в мач от 33-ия кръг на Серия „А“. Това е пета загуба за „орлите“ в последните им седем мача и може да им коства класиране, позволяващо участие в Лига Европа.

Единственото попадение в мача бе дело на Антонио Ди Натале, който бе точен в 19-ата минута със странчна ножица. Победата е много важна за Удинезе, защото им дава шанс да се намесят в битката за Европа.

Удинезе можеше да стигне и до по-изразителна победа, защото стоеше по-добре на терена през второто полувреме, но шансът не бе на тяхна страна и резултатът в крайна сметка се запази 1:0.

След тази победа Удинезе вече е с актив от 51 точки и изпревари Лацио в класирането на 6-ата позиция. „Орлите“ са 7-и със същия актив.