Интер победи Фиорентина с 2:1 в един от мачовете от 24-ия кръг на Серия "А", сочени за дерби. Успехът на "нерадзурите" обаче дойде след гол от засада на Мауро Икарди, който остана скрит за страничния рефер.

Въпреки това възпитаниците на Валтер Мадзари стояха по-добре на "Стадио Артемио Франки" и след успеха си във Флоренция намалиха аванса на Фиорентина на 4-ото място на 5 точки.

Родриго Паласио откри резултата в 34-ата минута, но още в началото на второто полувреме Хуан Куадрадо изравни за Фиорентина с техничен удар от границата на наказателното поле.

В 65-ата минута влезлият като резерва Мауро Икарди донесе победата за Интер, засичайки центриране на Нагатомо отляво. При паса нападателят на гостите бе в явна засада, но попадението бе зачетено.

В игра за Фиорентина се завърна Марио Гомес, който 5 месеца лекува контузия, но и той не успя да помогне на тима си за нещо повече.