Фиорентина подпечата уволнението на треньора на Милан Масимилиано Алегри след победа с 3:1 като гост в мач от 12-ия кръг на Серия "А".

Това бе общо шесто поражение за "росонерите" от началото на сезона в Италия, а тимът остана на 13-о място с актив от едва 14 спечелени точки.

Фиорентина пък е на 4-а позиция, на три точки от второто място във временното класиране, където е Интер.

"Виолетовите" надиграха напълно "червено-черните" през първото полувреме и още в 10-ата минута Алберто Акуилани откри, след като бе оставен непокрит на дузпата след центриране отдясно.

След половин час игра Милан можеше да стигне до 1:1, но Алешандре Пато изпусна дузпа, пращайки топката над вратата.

Така в 38-ата минута Борха Валеро удвои преднината на Фиорентина след самостоятелен пробив.

Малко след началото на втората част влезлият като резерва Джампаоло Пацини върна надеждите на Милан с гол отблизо, но Фиорентина реши всичко с красив гол на Мунир Ел Хамдауи в 88-ата минута.