Фиорентина се класира за полуфиналите на турнира за Купата на Италия след победа с 2:1 над Сиена в тосканското дерби на надпреварата.

В следващия етап "виолетовите" ще се изправят срещу Удинезе в търсене на класиране на финал за пръв път от 2001 година насам.

Лошата новина за треньора Винченцо Монтела обаче е, че с контузия напусна пореден нападател - Йосип Иличич бе заменен принудително в 79-ата минута. Наставникът на тима от Флоренция не може да разчита заради травми на други двама атакуващи играчи - Марио Гомес и голмайстора на Серия "А" Джузепе Роси.

Именно Иличич откри резултата в 20-ата минута, но гостите изравниха в 60-ата чрез Джакомаци, който засече с глава центриране от фаул отдясно и направи вратаря Нето безпомощен.

В 76-ата минута обаче Марвин Компер класира Фиорентина напред в турнира, засичайки с глава центриране от корнер. Минута по-късно Давид Писаро удари греда, а малко по-късно удар на Хоакин също рикошира в страничния стълб.

До края тимът от Серия "Б" пробва всячески да стигне до втори гол, който да прати мача в продължения, но "виолетовите" не допуснаха повече изненади пред Нето.