Фиорентина се класира за четвъртфиналите за Купата на Италия след победа с 2:0 над Киево. "Виолетовите" бяха без контузения Джузепе Роси, който бе на трибуните преди да отлети в четвъртък за Колорадо, където ще премине изследвания заради травмата в коляното, която получи.

Капитанът Мануел Паскуал и Марио Гомес, както и Марко Бакич също бяха извън сметките на треньора Винченцо Монтела.

Малко преди да изтече половин час от началния съдийски сигнал обаче Хоакин зарадва феновете на "Стадио Артемио Франки", след като откри резултата - 1:0 за Фиорентина.

В самия край на първото полувреме пък привлеченият през есента Анте Ребич вдигна отново тифозите на крака с първия си гол с "виолетовата" фланелка - удар на Борха Валеро от фаул рикошира в напречната греда, а Ребич довкара за 2:0.

След почивката гостите останаха с 10 души след втори жълт картон за Дженаро Сардо. Фиорентина обаче също завърши срещата с човек по-малко, след като Масимо Амброзини си изкара две официални предупреждения малко преди края на срещата.

В следващия етап "Ла Виола" очаква победителя от сблъсъка Катания - Сиена.

Мачовете от Серия "А" може да гледате пряко в ефира на bTV Media Group, а програмата може да намерите тук.