Лацио се класира за четвъртфиналите в турнира за купата на Италия след драматичен успех. Римските "орли" елиминираха Парма след победа с 2:1, но победното попадение дойде едва в последните секунди.

Брайън Перея откри за Лацио, който е носител на трофея от миналия сезон, в 25-ата минута, но малко преди почивката Джонатан Биабиани прати топката във вратата на столичния тим и така възстанови равенството.

В герой за съперника на Лудогорец в Лига Европа се превърна Перея. Именно 20-годишният колумбиец заби и победния гол в 90-ата мин.

Така Лацио се присъедини към Ювентус, Фиорентина, Рома и Удинезе, които също продължават напред в надпреварата. За последните места сблъсъците са Катания - Сиена, Милан - Специя и Наполи - Аталанта. И трите двубоя ще се играят в сряда.