Марко Арнаутович реализира хеттрик за четвъртата поредна загуба на Хофенхайм в Бундеслигата. Тимът на Маркус Бабел отстъпи на Вердер с 1:4 в мач от 15-ия кръг на шампионата.

Тимът от Бремен откри резултата в 21-ата минута след попадение на Себастиан Прьодл, който се възползва от добър пас на Кевин Де Брюин. 21-годишният белгиец записа втора асистенция осем минути по-късно, когато Арнаутович покачи на 2:0.

Хофенхайм опита да се върне в мача в началото на второто полувреме. В 50-ата минута, когато бе първото положение след почивката, Салихович намали на 1:2.

Арнаутович обаче реши всичко 20-ина минути по-късно. Той заби още два гола във вратата на Кастеелс съответно в 73-ата и 79-ата минута, оформяйки крайното 4:1.

В класирането на Бундеслигата води Байерн (Мюнхен) с 38 точки, пред Байер (Леверкузен) с 30, Борусия (Дортмунд) с 27 и Шалке с 25. Вердер е осми с 21 точки, а Хофенхайм заема 16-ата позиция с 12 точки.

Феновете на домакините изпратиха своите любимци с освирквания, а треньорът Бабел с размахване на бели кърпички - символ на искане за треньорска оставка.

Волфсбург и Хамбургер пък завършиха 1:1 в последния мач от кръга. Равенството не е добре дошло за нито един от двата тима, тъй като Хамбургер вече падна на 9-а позиция с 21 точки и преследването на местата за евротурнирите става все по-трудно, а Волфсбург остава точно над линията на изпадащите – на 15-о място с 16 точки.

Хамбургер откри резултата в 26-ата минута с гол на Максимилиан Байстер, а през второто полувреме (68) Симон Каер донесе поне точка за Волфсбург.