Хамбургер ШФ се наложи с убедителното 3:0 над Борусия (Дортмунд) в среща от 22-ия кръг на Бундеслигата, с което отбеляза и дебюта на треньора Мирко Сломка.

Сломка пое северняците с идеята да избегне срамното за клуб като Хамбург изпадане във Втора лига, а тази победа им увеличава актива на 19 точки. Тимът обаче все още е 16-и в класирането.

Победата прекъсна серията от седем поредни поражения на Хамбургер.

Петер Ирашек, Пиер Ласога и попадение на Хакан Джалханоглу от фаул в последните минути донесоха победата на домакините. Петер Ирашек откри резултата в 42-ата минута, оползотворявайки подаване от Ласога. Той пък удвои преднината на домакините в 58-ата минута след двойно подаване с Толгай Арслан, а в добавеното време Джалханоглу от фаул оформи крайното 3:0.

С 19 точки Хамбург се изравни с Щутгарт, който пък отстъпи с 1:2 при визитата си на Нюрнберг в Бавария.

Доминик Кумбела откри резултата за Щутгарт в 34-ата минута, но след почивката настъпи пълен обрат. Първо Хироши Киотаке изравни в първата минута на второто полувреме, а само след 60 секунди Томаш Пекхарт нанесе втори удар. Любопитното е, че Пер Нилсон- централният бранител на домакините получи директен червен картон в 32-ата минута.