Фрайбург победи Щутгарт с 3:0 в среща от 13-ия кръг на германското футболно първенство. Така възпитаниците на Кристиан Щрайх записаха 4-ти
пореден мач без поражение в Бундеслигата и се изкачиха 6-о място в класирането с 19 точки.

Щутгарт пък допусна едва 2-ро поражение в последните си 8 срещи в шампионата и остана 12-и с 16 точки.

Убедителен лидер е Байерн с 34 точки, пред шампиона Борусия (Дортмунд) с 25 точки и Шалке и Айнтрахт с по 24 точки.

Гостите от Щутгарт създадоха първата сериозна опасност в мача в 21-ата минута, когато след самостоятелна акция Здравко Кузманович нацели гредата с удар от 18 метра. Минута по-късно Фрайбург поведе. Ян Розентал размени подавания с Жонатан Шмид и с точен изстрел от границата на наказателното поле не даде шансове на Свен Улрайх. Домакините решиха всичко с два бързи гола след почивката.

Централният защитник Павел Кърмаш направи 2:0 в 67-ата минута с първия си гол за сезона. Чехът се възползва от подаванеот фаул и неубедителна изява на Улрайх и отблизо удвои. Макс Крузе реши всичко с трето попадение шест минути по-късно. Даниел Калигиури продължи с глава в наказателното поле подаване от дълбочина, Крузе овладя и с хубав удар с левия крак направи 3:0.

Домакините можеха да стигнат и до по-убедителна победа, но резервата Иван Сантини нацели гредата в последната минута.

В другите срещи играни днес Байер (Леверкузен) се наложи над Хофенхайм като гост с 2:1, а Аугсбург и Борусия (Мьонхенгладбах) завършиха 1:1.