Вторият кръг от турнира за Купата на Германия остана без изненади. Лидерите продължават напред в надпреварата след сравнително лесни мачове. Единствено втородивизионният Кьолн трябваше да изпълнява дузпи, за да преодолее тима от Регионаллигата Ворматия Вормс.

Борусия (Дортмунд) победи Аален с 4:1 и доминираше през целия мач. Матс Хумелс откри резултата в 17-ата минута, а малко след това в 32-ата Марсел Шмелцер вкара втори гол, който успокои играта.

Все пак голове имаше и през второто полувреме. Марио Гьотце бе точен в 51-ата минута, а Юлиан Шийбер реализира четвъртия гол за шампионите в 79-ата.
Три минути преди края на редовното време Аален вкара почетен гол – точен бе Михаел Клаус.

Шалке също не срещна никаква съпротива от своя съперник Зандхаузен и победи с 3:0 след голове на Афелай, Марика и Хунтелаар.