Байер (Леверкузен) нанесе първа загуба на Байерн (Мюнхен) в Бундеслигата. Тимът на Юп Хайнкес отстъпи на собствения си стадион с 1:2 в мач от деветия кръг на шампионата. Баварците започнаха по-активно, но вместо да вкарат, получиха гол.

В 42-ата минута Щефан Кислинг се разписа, а с асистенция се отличи Андре Шурле. През втората част и двата отбора имаха добри положения. В 77-ата минута Байерн все пак успя да възстанови равенството благодарение на Марио Манджукич. Малко след това отново той удари гредата. Само 10 минути по-късно Леверкузен ликуваше след гол на Сидни Сам, който оформи крайното 2:1. Байерн пък пропусна да вземе поне точка, след като в продължението Клаудио Писаро уцели горната греда. Така в класирането Байерн е лидер с 24 точки, а Байер - пети с 15 точки.

С гол на Ведад Ибишевич в края на мача Щутгарт пък се наложи с 2:1 над Айнтрахт (Франкфурт). Преди това Кристиан Гентер откри резултата в 6-ата минута в полза на домакините, но Айнтрахт стигна до равенство в 67-ата чрез Александер Майер. Малко преди края Ибишевич вкара за 2:1, с което донесе на Щутгарт първа домакинска победа от началото на сезона. Щутгарт е осми с 12 точки, а Айнтрахт - трети с 19 точки.

Хановер пък отстъпи срещу Борусия (Мьонхенгладбах) с 2:3. Двубоят бе много интересен, като всички попадения паднаха през втората част. Домакините от Хановер поведоха с 2:0 чрез Ян Шлаудраф в 48-ата минута, а в 53-ата Маме Бирам Диуф.

След това обаче дойде мигът на Борусия, който само за девет минути обърна нещата в своя полза. Между 70-ата и 79-ата минута се разписаха Алваро Домингеш, Роел Броуерс и Хуан Аранго. В подреждането Борусия е девети с 12 точки, а Хановер заема десето място с 11 точки.