Байерн продължава победната си серия в Бундеслигата и спечели седми пореден мач от седем възможни от началото на първенството. Този път баварците се справиха с Хофенхайм и стигна до успеха с 2:0 пред собствена публика.

И двата гола за победителите реализира Франк Рибери. Французинът бе точен в 19-ата и 48-ата минута.

Така Байерн продължава с пълен актив от 21 точки и остава на върха в класирането. Хофенхайм се смъкна до 11-о място с непроменените 7 точки.

Временно на 3-та позиция в подреждането се изкачи Шалке, който би гостуващия Волфсбург с 3:0. Голевете за "кралско-сините" реализираха Джеферсон Фарфан в 33-ата, Ибрахим Афелай в 46-ата и Роман Найщатер в 58-ата минути.

Тимът от Гелзенкирхен е с 14 точки, а Волфсбург е на предпоследното 17-о място с 5 точки.