Съперникът на България в световните квалификации Дания разгроми Канада с 4:0 в контролна среща в САЩ.

Двата отбора бяха без големите си звезди и разчитаха предимно на по-млади играчи от местните първенства в първия международен мач на "Кино Стейдиъм" в Тъксън (Аризона).

19-годишният нападател Андреас Корнелиус се отличи с хеттрик, а възпитаниците на Мортен Олсен доминираха през цялата среща.

Корнелиус откри още в осмата минута след пас на Денис Ромедал, а три минути по-късно Каспер Лоренцен удвои след извеждащо подаване на Николай Йоргенсен.

Корнелиус направи резултата класически в 35-ата минута с добавка отблизо, след като Жорес Окоре стреля в напречната греда след центриране от корнер от дясно.

Нападателят оформи хеттрика си в 66-ата минута след подаване от ляво на Микел Киркесков. Следващата проверка на Дания е в сряда срещу олимпийския шампион Мексико в Глендейл на терена на университета във Финикс.

Съставът на Дания в контролата срещу Канада: Расмусен, Стадсгаард, Л. Якобсен (46-Далсгаард), Киркесков, Окоре (76-Хьог), Зиблербауер (51-Олбек), Лоренцен (62-Е. Ларсен), Слот, Ромедал (49-Куск), Н. Йоргенсен, Корнелиус (67-Хелениус)