Байерн се класира на финала на турнира "Ауди Къп", на който по традиция е домакин преди началото на сезона. Във втората полуфинална среща от надпреварата европейският шампион надделя с 2:0 срещу бразилския Сао Пауло.

Баварците тотално доминираха в двубоя, а единствената причина резултатът да бъде толкова минимален бе вратарят на бразилците, ветеранът Рожерио Сени. Пеп Гуардиола пък даде шанс на абсолютно всички, които бе включил в състава и шанс за изява получиха някои момчета, които все още са много малко известни.

Резултатът бе открит едва в 55-ата минута, когато след центриране на Ариен Робен отдясно няколко футболисти и на двата отбора се разминаха с топката и тя стигна до Марио Манджукич на задната греда и голмайсторът на Байерн я засече във вратата на съперника.
Заклучителните минути на срещата бяха доста вълнуващи. В 86-ата мин. удар на Джердан Шакири срещна страничната греда на Сао Пауло, след което 19-годишният Мичел Вайзер направи добавка и реализира за 2:0.

Две минути по-късно бразилският тим можеше да стигне до попадение, след като получи право да изпълни дузпа. Зад топката застана Рожерио Сени и вратарят с най-много голове в историята направи нещо, което рядко му се случва. Изпусна, като заслуга имаше и Мануел Нойер, който леко изби топката, за да срещне тя страничната греда.

Така Байерн постигна успех с 2:0 и се класира на финала, където ще се изправи срещу Манчестър Сити, който победи Милан с 5:3. Сао Пауло пък ще играе с италианския гранд за третото място.

БАЙЕРН: Нойер, Данте (Ван Буйтен 63), Рафиня (Шмитц 90), Лаам (Вайзер 72), Алаба (Хойбер 90), Мартинес (Боатенг 64), Рибери (Грийн 78), Робен (Мюлер 59), Швайнщайгер (Кирхоф 64), Кроос (Шакири 67), Писаро (Манджукич 46)

САО ПАУЛО: Сени, Дъглас, Миранда (Силва 13), Рейналдо, Толой (Силва 69), Фабрисио (Лукас 64), Кало (Майкон 57), Уелингтон, Жадсон (Адмилсон 54), Освалдо (Гансо 46), Алойзио (Силвиньо 77)