Англия победи Дания с 1:0 в контролен мач игран на стадион "Уембли". Единственият гол в мача реализира в края на второто полувреме Даниел Стъридж.

Двубоят в английската столица започна с бърз и нападателен футбол и от двата отбора. Наставникът на домакините Рой Ходжсън започна с петима титуляри от Ливърпул (Джонсън, Хендерсън, Джерард, Стърлинг и Стъридж). Първи до голово положение стигнаха датчаните, но удар на Поулсен не намери целта. за Англия пропуски направиха Рууни, Стърлинг и Стъридж, като отлични намеси направи вратарят на гостите Каспер Шмайхел.

Втората част темпото на играта продължи да бъде високо и положенията пред двете врати следваха едно след друго, като отново отлични прояви имаха двамата вратари Харт и Шмайхел. Така се стигна до 82-ата минута, когато влезлия като резерва Лалана центрира отлично към Стъридж, който с глава вкара победния гол.