Владислав Стоянов предвижда, че дузпи ще решат крайния победител от сблъсъка с Лацио. Вратарят на Лудогорец говори пред Гонг преди реванша с италианския гранд в София, който е в четвъртък, 26 февруари от 20:00 часа.

Страхотен Лудогорец покори и Италия (ВИДЕО) >>

Ето какво каза Владо Стоянов пред Гонг:

„Мисля, че отборът е готов. Проблемът при нас е настройката за мачовете от българското първенство след мачовете в Европа. Вече играхме с Лацио, знаем какво ни очаква в София и сме готови. Треньорите трябва да ни кажат какъв ще е евентуалния им състав. Гледах второто полувреме на мача им със Сасуоло. Нормално е да правят доста промени в състава.

Надявам се стадионът да се напълни. Призовавам феновете на футбола да ни подкрепят. Мисля, че ще има поне 30 000 зрители. Много хора ме срещат по улиците и ми заявяват, че ще изразят подкрепата си към нас. Много е хубаво ми стана приятно, когато феновете на Ботев ни аплодираха. Това означава, че хората оценяват нашия труд и това, което правим. Искам да поздравя всички фенове на Ботев. Мисля, че всяка публика трябва да прави това. Естествено, подкрепяха си отбора, пяха песни за Ботев, но след края на срещата и преди нейното начало доста добре ни посрещнаха, което е страхотно.

Еуфория за билети! 30 хиляди се очакват на Лудогорец - Лацио >>

Казах, че все още нищо не е свършило. Направихме крачка към продължаване в следващата фаза, но в София ще бъде доста по-трудно. Лацио видя, че няма място за подценяване и ще са мотивирани за крайна победа. Все пак имаме предимство и дано успеем да продължим. Ако не успеем не мисля, че трябва да се прави трагедия. Все пак това, което постигнахме не е малко. Да победиш Лацио в Рим е успех. Преди двубоя не ни слагаха в сметките. С играта, която показахме в първата среща, дори да отпаднем трябва да сме с високо вдигнати глави.

Рекордни премии в Лудогорец при отстраняване на Лацио >>

Все още не съм разучавал евентуалните изпълнители на дузпи, ако се стигне до там. Предполагам, че днес или утре ще имам информация. Исках да почина малко след Ботев. От днес започвам да мисля за Лацио. Светослав Дяков ще липсва. Той е основен футболист, капитан и държи центъра на терена. Ще се отрази липсата, но мисля, че имаме футболисти, които да го заместят.”

Стоянов допълни, че е прогнозирал, че крайния победител ще се реши след изпълнение на дузпи, но изрази надежда, че Лудогорец ще продължи след изиграването на 90-те минути.