Ливърпул загуби от Удинезе с 2:3 в много интересен мач от група "А" на Лига Европа. Двата отбора демонстрираха приятен футбол на "Анфийлд", а трите последни попадения паднаха в рамките на едва пет минути.

Как се разви срещата?

Домакините започнаха по-добре двубоя. В 8-ата минута Себастиен Коатес стреля с глава, но отбраната на Удинезе внимаваше. Малко след това вратарят на Ливърпул Пепе Рейна се отличи със страхотна намеса след пряк свободен удар, изпълнен от звездата на италианския тим Антонио Ди Натале.

В 23-ата минута Ливърпул успя да открие резултата, след като Шелви нахлу в наказателното поле и засече центриране на Стюърт Даунинг.

До почивката двата тима не успяха да застрашат нито една от двете врати.

Веднага след подновяването на играта обаче Удинезе изравни след попадение на Антонио Ди Натале в 46-ата минута. Попадението падна след много красива атака на гостите.

Последва цяла поредица от попадения. Коатес си отбеляза автогол в 70-ата минута и така Удинезе поведе в резултата. Само две по-късно Антонио Ди Натале показа забележителен контрол на топката пред трима бранители на Ливърпул, след което пусна към Паскуале, който от своя страна с удар от границата на наказателното поле бе точен за 3:1. Все пак Ливърпул успя да отговори в 75-ата минута с попадение на Луис Суарес след страхотно изпълнение на пряк свободен удар. За повече обаче "червените" нямаха сили и така записаха домакинска загуба.

Така в класирането в тази група води Анжи с 4 точки, след Удинезе с 4, Ливърпул с 3 и Йънг Бойс 0 точки.

Ливърпул - Удинезе 2:3

1:0 Шелви (23)

1:1 Ди Натале (46)

1:2 Коатес (70 - автогол)

1:3 Паскуале (72)

2:3 Суарес (75)

Ето и съставите:

Ливърпул: Рейна, Карагър, Джонсън, Коатес, Робинсън, Даунинг, Алън, Хендерсон, Шелви, Асаиди, Борини

Удинезе: Буркич, Паскуал, Данило, Бенатиа, Домизи, Армеро, Пинци, Фараони, Перейра, Агиеманг-Баду, Ди Натале