Рубин победи Партизан с 2:0 в мач от група "Н" на Лига Европа. Руснаците нямаха проблеми и отбелязаха два гола в края на първото и в началото на второто полувреме. Те можеха да спечелят с по-голям резултат, но нямаха късмет. Иванов Иванов бе титуляр за сърбите, но не можа да им помогне да предотвратят поражението.

Как се разви мачът?

Домакините започнаха по-добре, като най-активен в редиците на руския тим бе Рондон. Той на два пъти застраши опасно вратата на съперника, но сръбските защитници се справиха. Гостите бяха предприели предимно защитна игра в ранните минути на двубоя. Те опитаха удар към вратата на Рубин в 19-ата минута, но Ружиков предотврати опасността. В 29-ата минута при атака на руснаците имаше съмнение за игра с ръка в пеналта. Реферът остана безмълвен при това положение. В 44-ата минута логичното се случи. Рубин поведе с 1:0 с хубав гол на Карадениз. Той се измъкна от защитата на "гробарите" и с далечен шут простреля вратаря на гостите. При този резултат завърши първата част.

Второто полувреме започна ударно за Рубин. Руснаците поведоха с 2:0 в 47-ата минута с гол на Рязанцев. След това те продължиха да нападат и спокойно можеха да вкарат още няколко попадения.

РУБИН - ПАРТИЗАН 2:0

1:0 Карадениз (44)
2:0 Рязанцев (47)

Вижте съставите:
Рубин: Ружиков, Кузмин, Навас, Марчано, Бочети, Орбаиз, Рязанцев, Еременко, Карадениз, Начо, Рондон
Партизан: Стойкович, Милякович, Волков, Иванов, Остоич, Медо, Нинкович, Маркович, Илич, Йолич, Маркович