ПСВ Айндховен спечели първа победа в тазгодишното си участие в груповата фаза на Лига Европа и разби Удинезе с 3:0 като домакин.

Станислав Манолев остана на резервната скамейка на холандците, но не се появи в игра.

Резултатът бе открит в 19-ата минута, когато Ленс се възползва от неразчетено излизане на вратаря на гостите Розати и след създал се рикошет, овладя топката, напредна и вкара за 1:0.

В края на първото полувреме, в 41-ата минута, "филипсите" стигнаха и до нов гол, този път дело на Мертенс, който засече пас на Нарсинг.

Още в самото начало на втората част, в 52-ата мин., след центриране от ъглов удар Марсело с глава реализира за 3:0.

Така ПСВ се изравни по точки с Наполи, с по 3 и заема 2-ата позиция в тази група F. Изненадващ лидер Днипро, който постигна нов успех, този път с 3:2 като гост на АИК и така събра пълен актив от 6 точки. Шведите остават последни с 0 точки.

ПСВ АЙНДХОВЕН - НАПОЛИ 3:0