на живо

Кошмарът Рома застигна Фейенорд в драма с дузпи (ВИДЕО)

Римските „вълци“ са последният осминафиналист в Лига Европа

Рома изхвърли Фейенорд от Лига Европа за втора поредна година! Римските "вълци" са последният осминафиналист в турнира, след като спечелиха с 4:2 с дузпи. В редовното време и продълженията двата тима завършиха 1:1, също както в Ротердам преди седмица.

Така Рома се превръща в кошмар за Фейенорд. Нидерландският гранд отстъпи на италианския с 0:1 и във финала в дебютното издание на Лигата на конференциите през сезон 2021/2022. Тази вечер "джалоросите" прекъснаха и серията на съперника от 11 мача без поражение в Лига Европа.

Срещата на Стадио Олимпико във Вечния град започна с атаки и към двете врати. Фейенорд удари първи, повеждайки още в 5', когато топката се отклони в Сантиаго Хименес и влетя в мрежата зад Миле Свилар.

Снимка: Getty Images

Домакините обаче отговориха 10 минути по-късно чрез капитана Лоренцо Пелегрини. Халфът се разписа със страхотен изстрел от дистанция.

До почивката не се случи нищо интересно, а през втората част реферът Мансано отхвърли претенции на Рома за фал срещу Стефан Ел Шаарауи в наказателното поле. Повторенията не убедиха в правотата на решението му, но липсваше сигнал от VAR стаичката.

Стигна се до продължения, в самия край на които стражът на гостите Тимон Веленройтер изби блестящо удар на Ромелу Лукаку. При последвалия корнер белгийският таран стреля неточно с глава.

Рома се наложи при дузпите, макар че беше без вече сменените щатни изпълнители Пелегрини и Пауло Дибала. Леандро Паредес, Браян Кристанте, Усем Ауар и Никола Залевски бяха точни за "вълците", а единствено Лукаку не отбеляза.

За Фейенорд реализираха Аясе Уеда и Куилиндши Хартман, но Свилар спаси изстрелите от бялата точка на Давид Ханцко и Алиреза Джаханбакш, превръщайки се в героя на вечерта.

"Джалоросите" излязоха победители след дузпи едва за втори път в елиминациите на европейски клубен турнир и за първи от над 40 години. Предишният случай е от сезон 1982/1983, когато Рома се класира за 1/16-финалите на Купата на УЕФА, елиминирайки шведския Норшьопинг със същия резултат - 4:2 при дузпите.