Нов провал на старта на новата година претърпя Манчестър Юнайтед. След като в първия ден от 2014-а "червените дяволи" паднаха като домакини от Тотнъм във Висшата лига, сега те пак загубиха пред собствена публика на "Олд Трафорд". Този път те отстъпиха с 1:2 на Суонзи, а с това отпаднаха и от турнира за ФА Къп още след четвъртия кръг на надпреварата.

Мениджърът на Юнайтед Дейвид Мойс даде шанс на голяма част от играчите, които по-често остават на резервната скамейка и те успяха да го подведат. Успехът на уелсците бе още по-сладък, тъй като дойде с гол в последната минута.

Иначе началото на мача бе много динамично и още в първите минути двата тима си размениха по един гол. Суонзи поведе още в 12-ата минута с гол на Уейн Раутлидж, който бе изведен срещу Андерс Лендегаард и с прехвърлящ удар реализира. Само 4 минути по-късно обаче домакините изравниха с гол на Хавиер Ернандес, който засече пас отляво на Алекс Бютнер.

Бони бележи победния гол за Суонзи.
Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Този резултат се запази до последните минути на мача. В 80-ата Юнайтед остана с човек по-малко, след като Фабио да Силва получи директен червен картон за грубо нарушение. Гостите се възползваха от численото си преимущество и когато мачът вече отиваше към равенство и преиграване, те нанесоха своя удар. В 90-ата минута Раутлидж проби отляво, центрира и Бони с глава вкара победния гол за Суонзи.

Този път без дербита за купата на Англия >>

Следващият съперник на уелсците на 1/16-финалите на турнира още не е ясен. Бристол Роувърс и Кроули трябва да изиграят своя мач от третия кръг, след това победителят да се изправи срещу Бирмингам и едва от тази нова двойка ще бъде определено срещу кой ще играе Суонзи в петия кръг.