Манчестър Сити спечели гостуването си на Суонзи с 3:2 в първия мач за 2014 г. в английската Висша лига.

"Гражданите" откриха резултата още в 14-ата минута, когато се разписа Фернандиньо. В добавеното време на първото полувреме обаче Вилфред Бони възстанови равенството.

След почивката Сити показа по-добра игра и доведе нещата до 3:1 след попадения на Яя Туре в 58-ата и на Александър Коларов осем минути по-късно. Македонецът се разписа след страхотен изстел при индивидуален рейд.

Малко преди последния съдийски сигнал Бони оформи крайния резултат с втория си гол в този мач.

Така Манчестър Сити излезе начело с 44 точки, но най-вероятно няма да запази позицията си след изиграването на останалите срещи от кръга. След 20 мача, пък Суонзи е 11-и с 21 точки.