Пореден разгром за този сезон регистрира Манчестър Сити. Този път жертвата бе Блекбърн, а срещата бе преиграване на двубоя им от третия кръг на ФА Къп. След като в първата среща тимът от Чемпиъншип изненеадващо успя да измъкне равенство 1:1 в домакинството си на един от фаворитите за титлата в Англия, сега на "Етихад” Сити записа поредното си голово шоу и зарадва феновете си с победа с 5:0.

Блекбърн се държеше до самия край на първото полувреме, но в добавените минути преди почивката резултатът бе открит с гол на Алваро Негредо. "Гражданите” обаче се развихриха през втората част. Още в 47-ата мин. Негредо отново бе точен. Последва гол на Един Джеко в 67-ата мин.. Триумфално завръщане направи Серхио Агуеро. След месец извън игра заради контузия аржентинецът влезе като резерва в 72-ата минута и секунди по-късно вече се вписа сред голмайсторите в мача. Крайното 5:0 оформи Джеко в 79-ата мин.

С успеха Манчестър Сити се класира за 4-тия кръг (1/16-финалите) на надпреварта и там ще има наглед лесна задача, защото ще бъде домакин на друг отбор от Чемпиъншип – Уотфорд.