Челси стигна до драматична победа над Съндърланд като гост с 4:3 в мач от 14-ия кръг на Висшата лига.

Домакините откриха резултата чрез американеца Джоузи Алтидор в 14-ата минута. Още преди почивката Челси успя да стигне до обрат. В 17-ата минута Франк Лампард изравни след асистенция на Еден Азар, а в 35-ата минута белгиецът изведе лондончани напред.

Втората част започна отново по-добре за домакините, след като Джон О'Шей в 50-ата минута успя да изравни. Еден Азар реализира второто си попадение в мача след час игра и отново Челси поведе.

В 84-ата Фил Биърдсли си отбеляза автогол, но две минути след това се реабилитира и заби топката във вратата на Петър Чех. Так Челси стигна до труден успех, но след победата остава на второ място с 4 точки зад Арсенал.