Челси спечели гостуването си на Норич с 3:1 в мач от седмия кръг на Премиър лийг.

Двубоят започна отлично за момчетата на Жозе Моуриньо, които откриха резултата с първата си по-сериозна атака. Точен в 4-ата минута бе Оскар, който получи великолепен пас от Демба Ба. До почивката двата отбора не успяха да си вкарат още голове. Това обаче се случи в 68-ата минута, когато Антъни Пилкингтън възстанови равенството.

В края на мача "сините" не допуснаха изненада и стигнаха до трите точки с две бързи попадения. В 85-ата минута са разписа Еден Азар, а секунди по-късно Уилян ликува с първия си гол за Челси.

Така Челси се приближи на две точки от лидера Ливърпул, като вече има 14 в актива си. Норич пък има 7 и е във втората половина на таблицата.

В същото време Саутхемптън постигна трета поредна победа в шампионата след домакински успех с 2:0 срещу Суонзи.