Лидерът в Премиър Лийг Арсенал продължи победния си ход през сезона след победа с 2:0 над Хъл Сити в мач от 14-ия кръг в Англия.

Това бе 11-и успех за "артилеристите" от старта на кампанията, след който тимът събра актив от 34 точки и продължава да води в класирането.

Никлас Бендтнер вдигна на крака 60 000 зрители, препълнили "Емиратс Стейдиъм", още във 2-ата минута, когато откри резултата.

Началото на второто полувреме се разви по абсолютно същия сценарий и в 47-ата минута Месут Йозил удвои преднината на лондончани.

Така възпитаниците на Арсен Венгер запазиха преднината си от 4 точки пред втория в класирането Челси, който победи Съндърланд като гост с 4:3.

Уест Бромич Албиън пък не успя да стигне до геройско равенство срещу Манчестър Сити. "Гражданите" поведоха с 3:0 след голове на Агуеро в 9-ата минута и две попадения на Яя Туре в 24-ата и 74-ата минута. Албиън обаче стигнаха до 2:3 след автогол на Пантилимон в 85-ата минута и попадения на Аничебе в 90-ата минута.