на живо

Два златни и сребърен медал за Калейн, Николова с нов триумф

Българските грации правят фурор на Европейската купа

Фурор на българските грации във финалите на Европейската купа по художествена гимнастика! В Баку (Азербайджан) Боряна Калейн завоюва 3 медала - триумфира на топка и на лента, стана вицешампионка на обръч. Стилияна Николова пък беше над всички на бухалки.

Калейн победи на топка с безапелационна игра и резултат от 34.350 точки (трудност 17.900; артистичност 8.300; изпълнения 8.150).

Тя се окичи със сребърен медал, след като беше оценена с 33.600 точки (17.400; 8.300; 8.000).

На лента възпитаничката на Марияна Памукова отново се представи на високо ниво и спечели златото с 32.950 точки (16.400; 8.400; 8.150). Така тя взе три от три възможни медала на финалите.

В единствения си финал Стилияна Николова игра силно и взе златото на бухалки. Грацията ни беше оценена с 34.500 точки (18.000; 8.300; 8.200) и заслужено добави още една титла след тази вчера в "крос битките" за многобоя.

До момента националките имат шест отличия (4 златни и 2 сребърни) от турнира, след като вчера Стилияна Николова стана шампионка при жените, а отборно при девойките България взе сребро.