Ювентус и Шахтьор (Донецк) завършиха 1:1 в двубой от група "Е" на Шампионската лига. И двете попадения паднаха през първата част.

Първото по-сериозно положение в срещата бе в 6-ата минута, когато арменският национал Хенрик Мкхитарян не успя от непосредствена близост да прати топката във вратата на Буфон. В 10-ата минута Фернандиньо пробва далечен удар, но топката премина в страни от вратата. В 14-ата минута Вучинич намери отдясно Матри, който бе в непосредствена близост до вратата на Шахтьор, но в последния момент играч на украинския тим успя да избие топката. В 18-ата минута Андреа Пирло с великолепен пас изведе Матри в дясната страна на вратата. За щастие на Шахтьор топката излезе в аут.

Нападателната игра на двата тима даде резултат и в 23-ата минута Шахтьор излезе напред в резултата благодарение на Алекс Тейшейра, който се оказа най-съобразителен след многоходова атака на украинския тим и неориентирана игра на Юве в отбрана. Само две минути по-късно обаче Леонардо Бонучи възстанови равенството. Италианският защитник се разписа с прецизен удар след изпълнен от Андреа Пирло ъглов удар. В последните минути Ювентус натисна своя съперник, но гол не падна. В 59-ата минута пък и двата отбора направиха уникални пропуски. Първо комбинация между Мкхитарян и Ракицкий, изведе на отлична позиция Вилиан, но бразилецът направи пропуск. В следващата атака Ювентус отговори подобаващо. Джовинко напредна отляво, подаде към Матри, но в крайна сметка вторият не успя да уцели вратата и прати топката над вратата. В 65-ата минута Ювентус можеше да получи дузпа, след като срещу Матри бе извършено нарушение в наказателното поле. Реферът обаче не отсъди наказателен удар.

В 73-ата минута пък Шахтьор пропусна два страхотни шанса отново да поведе в резултата. Първо Буфон с мъка изби изпълнен от Рац пряк свободен удар, а малко след това Мкхитарян излезе на добра позиция след грешка в отбраната на "бианконерите", но също не успя да пробие вратата на стража на италианския национален отбор.

В края на мача Шахтьор можеше да си тръгне с трите точки от Торино, но Вилиан удари гредата от отлична позиция.

Така лидер в тази група е Челси с 4 точки, пред Шахтьор с 4, Ювентус с 2 и Нордшеланд с 0.

Ювентус - Шахтьор 1:1

0:1 Алекс Тейшейра (23)

1:1 Леонардо Бонучи (25)

Ето и съставите:

Ювентус: Буфон, Киелини, Бардзали, Бонучи, Лихтщайнер, Маркизио, Пирло, Асамоа, Видал, Вучинич, Матри

Шахтьор: Пятов, Кучер, Рац, Ракицкий, Хюбшман, Фернандиньо, Вилиан, Алекс Тейшейра, Сърна, Луис Адриано, Мкхитарян