на живо

Реал се промъкна на четвъртфинал, съдията пожали Винисиус

Куп пропуски и греда за Лайпциг в Мадрид

Реал Мадрид се промъкна в четвъртфиналите на Шампионската лига. Кралският клуб направи 1:1 с Лайпциг у дома в реванша между двата тима и продължава напред благодарение на минималния успех в Германия.

Тази вечер "червените бикове" създадоха по-качествените положения преди почивката, но пропуски направиха Дани Олмо, Бенямин Шешко, Люис Опенда и Шави Симонс. За Реал най-близо до гола беше Винисиус Жуниор, нулевото равенство обаче се запази.

В 54' Винисиус беше пожален от италианския рефер Давиде Маса. Звездата на Реал първо фаулира капитана на гостите Вили Орбан, а след това го изблъска без топка. Италианският съдия показа само жълт картон.

Реал поведе десетина минути по-късно именно чрез Винисиус, който комбинира с Джуд Белингам, преди да преодолее стража Петер Гулачи.

На Лайпциг бяха нужни само 3 минути, за да възстанови равенството чрез Орбан и да превърне оставащия около половин час игра в изпитание за фаворита. Най-напрегнато пред вратата на Реал стана в добавеното време. Тогава Олмо удари напречната греда след технично изпълнение.

Така "Лос Меренгес" оцеляха и удължиха на 10 мача серията си без загуба във всички турнири.

За Лайпциг остава утехата, че стана първият тим, който не губи от Реал в Европа през настоящия сезон. Сега селекцията на Марко Розе ще се концентрира върху битката за място в Топ 4 в Германия и ново участие в Шампионската лига.