на живо

Реал и Сити не се победиха в луд мач на Бернабеу (ВИДЕО)

Носителят на трофея продължава изключителната си серия в ШЛ

Спектакъл в четвъртфиналите на Шампионската лига! Най-успешният отбор в турнира - Реал Мадрид, и носителят на трофея - Манчестър Сити, направиха зрелищно 3:3 на ст. Сантиаго Бернабеу в испанската столица.

Така изключителната серия на "гражданите" без загуба в Шампионската лига бе удължена на 22 мача, а двата тима оставиха развръзката за реванша след седмица.

Снимка: AFP

Реал е последният тим, побеждавал Сити в турнира. Испанският гранд елиминира английски съперници в четвъртфиналите в три поредни кампании - два пъти Челси (2022 и 2023) и веднъж Ливърпул (2021).

"Кралете" и "гражданите" се сблъскват в елиминациите за трети пореден сезон. През миналия Сити разгроми Реал с общ резултат 5:1 крачка преди спора за трофея, а преди това, в същата фаза, с 6:5 триумфира тимът на Карло Анчелоти.

Тази вечер Сити поведе още във 2' с хитро изпълнен пряк свободен удар от Бернардо Силва. Кралският клуб, вдъхновен от вярната си публика, постигна обрат в рамките само на 2 минути - между 12' и 14', след автогол на Рубен Диаш и отлично завършена контраатака от Родриго.

През второто полувреме обаче селекцията на Пеп Гуардиола отвърна на удара с красиви голове на Фил Фоудън и Йошко Гвардиол - съответно в 66' и 71', преди воле-шедьовър на Федерико Валверде да оформи крайното 3:3 в 79'.

Снимка: Getty Images