Малага победи Зенит с 3:0 като домакин и оглави група C на Шампионската лига. Испанците, които дебютират в най-престижния клубен турнир в Европа, са лидер с 3 точки, след като фаворитът Милан не успя да бие аутсайдера Андерлехт.

Домакините бяха много по-добрия отбор на терена, а съперниците им от Русия се представиха под очакванията и заслужено си тръгнаха с три гола в своята врата.

Иско откри резултата още в 3-ата минута след като напердна отляво, справи се с многобройната защита на Зенит и прави топката в далечния край на вратата. Последва леко засилване в играта на гостите и Хълк дори беше на косъм да изравни резултата, но изстрелът му срещна напречната греда.

В 13-ата минута обаче Савиола покачи на 2:0, след като засече добро подаване на точката на дузпата, защитата на руснаците отново не показа най-доброто от себе си и топката бе пратена в мрежата.

Второто полувреме отново бе под контрола на Малага и в 76-ата минута логично се стигна до нов гол, който оформи класическия резултат. Автор на попадението бе Иско, който реализира втория си гол в мача и се превърна в герой за домакините.

В следващия мач Малага гостува на Андерлехт, а Зенит посреща Милан.