Финалистът от последното издание на Шампионската лига Байерн започна с победа този сезон в турнира и се наложи като домакин с 2:1 над предварително считания за основен конкурент за първото място в своята група - Валенсия

Байерн наложи натиск от началото на мача, но той се изразяваше повече в териториално надмощие и не толкова в създаване на голови положения. До гол се стигна едва в 38-ата минута. Тогава Рибери направи бърз пробив по лявото крило подаде в центъра към Робен, който пък продължи към Швайнщайгер и последният със силен шут откри резултата.

Втората част се разви по идентичен начин, като баварците се опитаха постепенно да видгнат темпото. На два пъти те имаха претенции за дузпа, които обаче не бяха уважение от съдията. Все пак домакините успяха да стигнат до нов гол и това стана в 76-ата минута, когато Тони Кроос получи топка на дъгата на пенала, не бе обезпокояван от никого и с бомбен шут реализира за 2:0.

В самия край обаче последва някакво отпускане в редиците на домакините и испанците върнаха един гол. След разиграване, след ъглов удар, топката бе центрирана, Нелсон Валдес се извиси над всички и вкара за 2:1 в 91-ата минута.

Това обаче не бе всичко в мача и Байерн можеше да стигне до по-изразителна победа, след като получи право да изпълни дузпа, отсъдена заради нарушение на Рами срещу Робен, което донесе и червен картон на френския защитник. Манджукич обаче пропусна от бялата точка и двубоят завърши при този резултат 2:1.

След първия кръг Байерн оглавява групата с БАТЕ, който изненадващо победи с 3:1 като гост Лил.

БАЙЕРН - ВАЛЕНСИЯ 2:1

1:0 Швайнщайгер (38)

2:0 Кроос (76)
2:1 Валдес (90)

БАЙЕРН: Нойер, Данте, Боатенг, Лам, Бадщубер, Рибери (46-Мюлер), Хави Мартинес (69-Луис Густаво), Робен, Швайнщайгер, Кроос, Писаро (63-Манджукич).

ВАЛЕНСИЯ: Диего Алвеш, Сисоко, Рами, Жоао Перейра, Рикардо Коща, Фегули, Гуардадо (71-Виера), Парехо, Тино Коста, Жонас (63-Валдес), Солдадо (88-Бараган).